Mikor induljunk rövid színünkkel?
Szinglivel indulni gyakran vezet eredményre, mert lopással nem várt ütést tudunk szerezni, de nem minden áron kell erre törekedni. Néha az ilyen indulással leplezzük le partnerünk figuráit. Akkor érdemes igazán szinglivel indulni, ha megfelelő adufelszerelésünk van a lopáshoz (nem vesztünk természetes adu ütést), és feltehetően partnerünknek lesz átvevője, hogy meglopasson minket.
A következő három példa azt illusztrálja mikor nem érdemes szinglivel indulni:
Induljunk a káró tízessel! Nem érdemes a szingli pikkel indulni, hiszen magunktól van két kőr ütésünk. Szingli pikkünkkel akkor kellene indulni, ha kőrben Axx, Kxx vagy xxx lenne nálunk, és így kis aduinkkal lopni tudnánk.
Induljunk a pikk bubival! Ne induljunk szingli kárónkkal, annak ellenére, hogy adufelszerelésünk ideális a lopáshoz. Emlékezzünk egy másik fontos feltételre: partnerünknek legyen átvevője, hogy meg tudjon lopatni. Az ellenfél nem teszi meg azt a szívességet, hogy kárót hív. Látva az ellenfél erős licitjét, hozzáadva a mi figuráinkat, nem valószínű, hogy partnerünknek lesz olyan figurája, amivel át tudjuk adni neki az ütést. Így a szingli indulás csak a felvevőnek segít eltalálni a káró szín fekvését. A többi színből a pikk tűnik a legjobb indulásnak.
A szingli királlyal (vagy dámával) indulni kétesélyes, lehet jó, de gyakrabban rossz. Többször vesztünk vele ütést, mint ahányszor nyerünk. Ebben az esetben a passzív indulás tűnik a legjobb választásnak. Induljunk a pikk ötössel.
Végül nézzünk egy ideális lapot, amikor minden feltétel adott, hogy lopásra induljunk:
Induljunk a káró nyolcassal! Végre egy lap, amikor elindulhatunk sziglinkkel! Erre három okunk is van:
- Megfelelő adufelszerelésünk van a lopásra. Ha a felvevő üti az indulást, az adu ásszal újra meg tudjuk szerezni az ütést, és lesz még egy esélyünk, hogy átadjuk partnerünknek az ütést, mielőtt a felvevő teljesen kiaduzna.
- Lapunk nem túl erős, így valószínű, hogy partnerünknek lesz gyorsütése.
- Szinglink nem király vagy dáma.